Blog

Sitenize Girilince Akıllı Telefon Bildirim Çubuğu Rengi Değiştirme

Sitenize Girilince Akıllı Telefon Bildirim Çubuğu Rengi Değiştirme

Bu yazımızda sizlere Akıllı Telefon Bildirim Çubuğu Rengi Değiştirme özelliğini sitelerinize nasıl ekleyebileceğinizi anlacatağız. Günümüz teknolojilerinde akıllı telefonlar ve tabletler önemli yer tutuyor. Özellikle biz blog sahipleri ve yazarları kullanıcılar sitemizde gezindiği sırada onlara daha etkileyici içerikler sunmayı hedefliyoruz ve sitelerimizi bu doğrultuda tasarlıyoruz. Bende bugün belki bazı sitelerde gördüğünüz ve nasıl yapıldığını merak ettiğiniz “Akıllı Telefon Bildirim Çubuğu Rengi Nasıl Web Siteniz ile Uyumlu Yapılır?” konusunda sizi çözüme ulaştıracak çok kolay yöntemi sunmak istiyorum sizlere.

Sitenize Girilince Akıllı Telefon Bildirim Çubuğu Rengi Değiştirme
Sitenize Girilince Akıllı Telefon Bildirim Çubuğu Rengi Değiştirme

Tamİndir, WebTekno gibi popüler sitelerde kullanılan tema ana rengini baz alarak telefonun bildirim çubuğunda da o ahengi yakalamak adına kullanılan bu kod sayesinde, telefonda kullanılan tarayıcıya göre otomatik olarak bildirim çubuğu renginizi temanızla uyumlu hale getirip kullanıcı deneyimini artırmanız mümkün. Böylece web siteniz diğerlerinden bir adım daha farklı hale gelerek ensallerinden sıyrılacaktır. Unutmayın, gelişime atılan her adın ileride büyük sonuçlar verir.

Akıllı Telefon Bildirim Çubuğu Rengi Değiştirme Kodu

Bu işlemi yapmak için aşağıdaki meta etiketlerini temanızın “head” alanına yapıştırmalısınız. Tabi renk kodlarını kendi temanıza uyumlu hale getirmeyi unutmayın. Content kısmındaki HEX renk kodlarını temanıza uyumlu renk kodları ile değiştirmeni yeterli olacaktır.

Kodlar:

<!-- Chrome, Firefox OS ve Opera -->
<meta name="theme-color" content="#4285f4">
<!-- Windows Phone -->
<meta name="msapplication-navbutton-color" content="#4285f4">
<!-- iOS Safari -->
<meta name="apple-mobile-web-app-status-bar-style" content="#4285f4">

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sohbeti Başlat
Merhaba, Yardıma Mı İhtiyacınız Var?
MeSeGe Medya WhatsApp Hattı
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?